» چگونه وام ۸۰میلیون تومانی مسکن دریافت کنیم؟

صندوق پس انداز یکم جهت ارائه وام مسکن به زوجین ایجاد شده است و تنها زوجینی که تابه حال وام مسکن دریافت نکرده اند، می توانند از وام ۸۰ میلیون تومانی این صندوق به شرط سپرده گذاری ۴۰ میلیون تومانی به مدت یکسال استفاده کنند.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از میزان، اما در این میان هر قدر سپرده متقاضیان دریافت وام ۸۰ میلیون تومانی از ۴۰ میلیون تومان کمتر باشد، مدت سپرده گذاری افزایش می یابد. یعنی با ۲۰ میلیون تومان، مدت سپرده گذاری ۲ سال و با ۱۳٫۵ میلیون تومان، مدت سپرده گذاری ۳ سال خواهد بود.

وام مسکن صندوق پس انداز یکم با نرخ سود ۹٫۵ درصد و بازپرداخت ۱۲ ساله، اقساط ماهیانه ۹۳۵ هزار تومان پرداخت می‌شود و سال ساخت مسکن خریداری شده با این وام می‌بایست نهایتاً تا ۱۵ سال باشد.

برای دریافت این وام طرفین اگر زوج باشند، هر یک از زوجین می‌تواند مبلغ ۴۰ میلیون در حساب یکساله سپرده کند و در مجموع ۸۰ میلیون پول ذخیره کنند تا ۱۶۰ میلیون تومان وام به آنان تعلق بگیرد. مبلغ ۴۰ میلیون تومان سپرده هر نفر نیز بعد از یک سال تحویل سپرده گذاران می شود.

البته این وام در تهران ۸۰ میلیون تومان است و در مراکز استان‌ها ۶۰ میلیون تومان و شهرستان‌های با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون تومان خواهد بود.

افرادی که بدون سپرده اقدام به دریافت وام مسکن می‌کنند، با اوراق سازمان بورس، می‌توانند از ۶۰میلیون تومان وام مسکن به اضافه ۲۰میلیون تومان وام تعمیرات در قالب وام جعاله استفاده کنند که نیازمند مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن و یا یکی از کارگزاری های فرابورس است.

بنابراین بدون سپرده‌گذاری نیز می‌توان از ۸۰ میلیون تومان وام استفاده کرد که نرخ سود وام ۶۰ میلیون تومانی برابر ۱۰٫۵ درصد و نرخ سود وام ۲۰ میلیون تومانی برابر ۱۷٫۵ درصد است. بازپرداخت وام از طریق اوراق نیز ۱۲ ساله و وام تعمیرات(جعاله) ۵ ساله خواهد بود.

نظر شما!!