» بهترین متریال برای استفاده در راه پله خارجی ساختمان

پله‌ها از پرکاربردترین و پرترددترین قسمت‌های یک ساختمان بشمار می‌روند و به همین دلیل است که عموماً متریال مورداستفاده در آن‌ها سنگ است، زیرا سنگ‌ها بسیار مقاوم بوده و در اثر شستشوی مداوم تا سال‌های سال بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می‌دهند و درعین‌حال همواره زیبا خواهند ماند.

سنگ‌های مناسب برای راه‌پله‌ها به گرانیت، تراورتن، سنگ چینی، مرمر و لایم استون تقسیم‌بندی می‌شوند. از مقاوم‌ترین سنگ‌های موجود، گرانیتی‌ها هستند که در برابر سایش مقاومت زیادی از خود نشان می‌دهند. این سنگ‌ها درخشش زیادی دارند و برای مکان‌هایی با تردد بالا بسیار مناسب هستند. سنگ‌های تراورتن نیز دارای ظاهر زیبایی هستند و در برابر سایش مقاوم هستند. این نوع سنگ‌ها در برابر نور خورشید، رطوبت، گرما و سرما بسیار مقاوم عمل خواهند کرد. سنگ‌های مرمر نیز از مقاوم‌ترین‌ها هستند و می‌توانند در مقابل سایش، رطوبت و ضربه مقاومت بالایی از خود نشان دهند.

اگر دقت کرده باشید برخی لکه‌ها بر روی برخی سنگ‌ها هیچ‌گاه پاک نمی‌شوند؛ به دلیل آنکه سنگ‌ها دارای درصدی جذب آب هستند. به همین دلیل آلودگی‌هایی که به شکل مایع باشند، جذب سنگ شده و دیگر پاک نمی‌شوند. با توجه به این نکته، سنگ‌های گرانیت، مرمر و سنگ‌های کریستالی و یا چینی بهترین گزینه‌ها بوده و لایم استون از نامناسب‌ترین‌هاست.

نظر شما!!